CORVETTE STINGRAY

Vlastnosti a výkon pravého závodního auta v osobním autě

Vylepšená akcelerace, zatáčení a brzdy spolu s prověřenou aerodynamikou závodních aut vyzdvihují Stingrey do nových úrovní. Sedmá generace grand toureru od Corvetty se může také pyšnit ručně dělaným interiérem – poskytujícím vzrušující a naplnující požitek z jízdy – a skvěle propojený infotainment (informační a zábavní systém).

Stingray dokonce kalibruje své systémy podle cesty před vámi. S Z51 zavodnim paketem maximalizujícim výkon ve standardní výbavě může být jen jeden výtěz.

Křivky které přitáhnou pozornost

Dechberoucí aerodynamický tvar Stingraye byl navrzen a testován ve větrném tunelu i na závodní dráze. Pět větracích otvorů v kapotě, předním narazníku a v zadní části vyzdvihují celkový závodní vyhled auta, chladí motor a zvyšují přítlak. Bi-xenonová vysokointenzivní přední světla a čtyřprvková zadní světla ozáří váš posun k cíli; ikonické emblémy corvetty Stingray značí váš příjezd.Zářivé detaily

Stingray se pyšní ostrými, krásně řezanými předními a zadními světly které vynikají svou ostrostí, světlostí a efektivitou. Funkční aerodynamika vytváří agresivní vzhled a současně zajišťuje optimální výkon osvětlení.

 • Bi-xenonové přední světla kombinují nízké i vysoké paprsky v rámci jednoho světlometu
 • Okrajové led indikátory jsou orámované černým chromem
 • Zapuštěná čtyřprvková zadní světla se zpětnými reflektory poskytují ostré a rovnoměrné osvětlení
 • Vysoká brzdová světla jsou také osazena do zadního aerodynamického spojleru.

Připraven k závodu

Pro využití plného závodního potenciálu Stingreye, závodní paket Z51 obsahuje:

 • Elektronický samosvorný diferenciál s elektronicky omezeným prokluzem, zajišťující perfektní rovnováhu mezi rychlostí a stabilitou (ovladatelnosti) v zatáčkách
 • Vzduchové otvory inspirované závodními auty Corvette racing, maximalizující výkon motoru.
 • Aerodynamické prvky zvyšující přítlak a stabilitu
 • Pneumatiky Michelin® Pilot® Super Sport® ZP pro ostřejší řízení a vysokou přilnavost na kraji možností
 • Vzduchem chlazené brzdy, zajišťující rychlejší, pevnější a hladší zastavení

Smyslný interiér

Prémiové materiály a kvalitní řemeslné provedení vnitřního kokpitu Stingraye umocní váš požitek. Panely a volant jsou ručně baleny a prošity smyslnou kůží a semišovým mikrovláknem. Tvrdé povrchy jsou z lesklého hliníku karbonových mikrovláken. Vyztužené sedačky s lehkým hořčíkovým (magnesiovým) rámem zvyšující výkon a poskytující erfektní drzení.
Inteligentní dizajn interieru

Interiér Stingray je čistý a dynamický s jednoduchou linkou propojující přístrojovou desku, panel a rám dveří. Menší 360 mm volant vám poskytne při řízení pocit jako ze závodní dráhy. O propojení s nastavením a výkonem auta se postará osmi palcový dotykový display, který zobrazuje klíčová informace a zajistí automatickou konfiguraci po přepnutí jízdního módu.

Precizní výkon

Stingray má lehký, tuhý rám pro optimální rozložení hmotnosti 50-50 a působivý poměr výkonu k hmotnosti. S nejrychlejším odpružením na světě, motorem LT1 V8 s výkonem 6,2 L a 8-stupnová automatickou převodovkou s řadicí pákou je Stingray skutečně výkonným sportovním vozem.

Motor 6.2l LT1 V8 se může pochlubit dostupným výkonem 466 koní a točivým momentem 630 Nm který se postará o zrychlení 0-100 za 4,2 vteřiny. Rozdělené zavěšení zadní nápravy přináší optimální rozložení vahy. Kompaktní konstrukce motoru snižuje výšku kapoty a celkové těžiště auta. Olejové mazání se suchou vanou dodávaný v rámci balíčku Z51 zajišťuje tok oleje při zatáčkách s vysokým g. Kombinovaná spotřeba paliva (l/100km): 14,1-8,0; Celkové emise CO2 (g / km) 284; Efektivita spalovaní kategorie: M

Vynikající řízení a brzdy

Elektronický posilovač řízení eliminuje chvění volantu způsobené nerovnostmi na silnici, což zvyšuje celkovou odezvu. Standardní brzdy Brembo® poskytují spolehlivý brzdný výkon, zatímco pneumatiky Michelin® Pilot® Super Sport summer-only tyres1 – výhradně pro Stingray – poskytují optimální jízdu, přilnavost a ovladatelnost. Jednoduše řečeno, Stingray dělá přesně to, co po něm chcete, a dělá to extrémně dobře.


Vychutnejte si jízdu s pěti jízdními režimy

Mode Selector (Selektor jízdních rezimů) umožňuje řidičům přizpůsobit prakticky všechny aspekty jejich vozu na základě vlastností silnice a jejich jízdních preferencí. Otočením číselníku, pět jízdních módů electronicky kalibruje az 12 proměných, optimalizujete vše od řízení, až po ovládání škrtící klapky pro dosažení špičkového výkonu v každém prostředí. Důležité informace jsou navíc promítány na čelní sklo, což vám zajištuje perfektní přehled aniz byste museli zvednout zrak ze silnice.

Technologie Corvette

4G LTE a WiFi připojeni, projekční display na přední sklo (Head-Up Display) spolu s vlastním osobním asistentem dostupným stiskem tlačítka (OnStar® Personal Assistant2) dělají z tohoto auta technologicky nejpokročilejší Corvettu. Další hi-tech výbavou jsou dvě kamery umístěné v předním nárazníku. Obraz z těchto kamer je zkombinován tak, ze poskytne pohled z ptačí perspektivy, který je přenášen na dotykovou obrazovku, což vám umožní kdekoliv a kdykoliv perfektně zaparkovat.

4G LTE Wi-Fi

Zařízení Stingray je vybaveno 4G LTE a Wi-Fi připojením, které je výkonnější než to ve vašem smartphonu. Díky technologii OnStar® tato technologie poskytuje Stingray neuvěřitelně spolehlivé připojení Wi-Fi. Výkonný signál vám a vašim cestujícím umožňuje bezproblémově připojit až sedm chytrých zařízení na internet, což vám umožňuje svobodně se pohybovat po dobu připojení. Diky technologii OnStar, Stingrey disponuje neuvěřitelne spolehlivým Wi-fi pripojením. Výkonný signál vám a vašim cestujícím umožní bezproblémově připojit až sedm chytrých zařízení na internet, diky čemuž můžete zůstat on-line (pripojeni) i během jízdy.

Chevrolet MyLink

Stingray se stará o Vaše připojení a zábavu pomocí 8-palcového Chevrolet MyLink dotykového barevného displeje. Pomocí ovládacích prvků na volantu, ovládání gesty a hlasovým ovládáním můžete volat, psát zprávy či streamovat hudbu aniž byste spustili ruce z volantu.

 • Systém Bose® Premium s 10 reproduktory s rozhlasovým přijímačem DAB / DAB +
 • Tři porty USB pro připojení a nabíjení všech zařízení
 • Bezdrátová technologie Audio a Bluetooth® 3.0

Maximalně využijte svůj smartphone

Stingray poskytuje chytřejší, bezpečnější a plnohodnotnější použití vašeho smartphonu při řízení. Jednoduše ovládejte vše pomocí dotykového multimediálního displeje.

 • Apple CarPlay: zajistí snadné volání, odesílání a přijímání zpráv, poslech hudby a spouštění aplikací třetích stran – včetně hlasových příkazů Siri
 • Android Auto: hlasové ovládání Google a přístup k mnoha aplikacím, jako jsou Google mapy, Google Now, Hudba Google Play, Spotify, WhatsApp a Skype.

Bezpečnost

Stingray využívá řadu bezpečnostních technologií, které zvyšují vaší bezpečnost před, během i po případné kolizi, včetně displeje Head-Up Display, který promítá důležité informace na vaše čelní sklo, což vám umožní plně se soustředit na cestu před vámi.

Stingray pomáhá předcházet potenciálnímu nebezpečí pomocí funkcí jako systém aktivního řízení, 4-kolové protiblokovací brzdy a řízení trakce. Standardní vysokointenzitní Xenonové výbojky zajišťují viditelnost svojí světelností 900 lumenů. A pokud dojde ke znížení tlaku v pneumatikách, pneumatiky „run-flat“ umožňují bezpečnou jízdu při nízkých rychlostech dokud nedojde k opravě.

FOTOGALERIE

VIDEOGALERIE

https://youtu.be/MDQP85h1_3shttps://youtu.be/EQ9QWXalAx8https://youtu.be/z0RR5yFOda0